Výsledky žákovských mužstev byly celkem divoké

od Dub.18, 2019, v Mládež, Novinky v oddílu

Krajský přebor starších žáků: Ratíškovice , 40 diváků | Rozhodčí: Kulíšek Přemysl

FK Baník Ratíškovice – TATRAN Kohoutovice SŽA 1:5 (0:2)

STŘELCI: 56. Podéšť František – 25. Boudný Daniel, 29. Hrdina Filip, 38. Dokoupil Tomáš, 46. Dokoupil Tomáš, 61. Bauer Tomáš (pen.)

V dalším utkání Krajského přeboru zavítal náš tým do Dubňan k utkání se spojeným mužstvem Ratíškovice/Dubňany. Podzimní duel byl i přes naši výhru 3:1 velice vyrovnaný, obě mužstva předvedly pohledný fotbal a hosté tehdy doplatili na impotenci v zakončení, což se projevilo i tentokrát.

Utkání začalo za naší mírné převahy, avšak do zakončení jsme se moc nedostávali. To se změnilo v 25. minutě, kdy si Dan Boudný navedl míč z pravé strany a nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. Když jen o pár minut později navíc stál na správném místě Filip Hrdina a dorážkou dvojnásobil naše vedení, získali jsme ještě větší klid na kopačky. I domácí měli své šance, ty však zůstaly nevyužity a tak se o poločasové přestávce odcházelo do kabin za stavu 2:0 pro nás.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s očekáváním tlaku domácích a ten také přišel. Když ale ve 38. minutě domácí útočník z metru trefil jen břevno naší branky, projevilo se staré známé rčení „nedáš – dostaneš“ a ihned z následného rychlého protiútoku vsítil branku Tomáš Dokoupil. A když se stejný hráč i s notnou dávkou štěstí prosadil o několik minut později podruhé, veškeré naděje domácích na zvrácení výsledku vzaly rychle za své. I přesto však domácí pokračovali v líbivé hře a nakonec se dočkali i zasloužené branky, korigující aktuální stav na 1:4 z pohledu domácích.

Kaňkou na jinak podařeném, férově vedeném a divákům líbivém utkání byla pouze situace z 60. minuty, když si opět náš Tomáš Dokoupil obhodil domácího brankáře, který jej v marné snaze hrát míč nekompromisně sundal… I přes s jistotou proměněnou penaltu Tomášem Bauerem a konečný stav 5:1 v náš prospěch po závěrečném hvizdu, zůstaly v myšlenkách hráčů, trenérů i rodičů obavy o kohoutovického kanonýra. I přes hrozivé původní prognózy čeká Tomáše „jen“ několikatýdenní pauza, za což jsme rádi a přejeme brzké uzdravení.

Krajský přebor žáků mladší: Ratíškovice , 40 diváků | Rozhodčí: Kulíšek Přemysl

FK Baník Ratíškovice – TATRAN Kohoutovice MŽA 2:7 (0:3)

STŘELCI: 32. Luňák Šimon, 41. Lacko Martin – 11. Jindra Jan, 26. Petkovský Alex nathan, 29. Jindra Jan, 31. Haminger Vojtěch, 47. Jindra Jan, 48. Jindra Jan, 56. Haminger Vojtěch

I.třída starších žáků skupina B: Mutěnice , 60 diváků | Rozhodčí: Kučera Josef

FK Mutěnice – TATRAN Kohoutovice SŽB 4:4 (2:3)

STŘELCI: 31. Černý Adam, 35. Plchut Petr, 37. Grmolec Tomáš, 48. Lamáček Matyáš – 4. Kmec Jaromír, 12. Boudný Daniel, 16. Novobilský Vojtěch, 50. Boudný Daniel

Utkání 16. kola krajské 1.B třídy zavedlo náš celek na krásný pažit v Mutěnicích. Vstup do zápasu se nám podařil, již v 5. minutě jsme vedli hlavičkou Jardy Kmece, kterého přesným centrem od postranní lajny našel Tom Škaroupka. O několik minut později se přesnou střelou prosadil dan Boudný a v 17. minutě přidal třetí branku Vojta Novobilský, kterého přesným pasem vybídl jiný Vojta, pro změnu Haminger. Bohužel jsme se s tak brzkým náskokem uspokojili a přestali jsme hrát, čehož soupeř do poločasu dokázal dokonale využít a snížil na rozdíl jediné branky. Takže do šaten se odcházelo za poločasového stavu 2:3 v náš prospěch.

Vstup do druhého poločasu nám i přes důraznou domluvu nevyšel a po chvíli bylo vyrovnáno na 3:3. O několik minut později jsme navíc vytvořili hrubou chybu v obraně, a Mutěnice tak dokonávají obrat ve skóre na 4:3 pro ně… Ani tento stav však netrvá dlouho a po našem velice dobře zahraném rohovém kopu vyrovnal svou druhou brankou v tomto utkání Dan Boudný. Do konce zápasu měla ještě obě družstva své šance, žádná se však již neujala a tak se závěrečným hvizdem platil remízový výsledek 4:4.

Závěrem pouze konstatování, že za vstup do utkání patří celému týmu velká pochvala, avšak za následný blackout už nikoliv…

I.třída mladších žáků skupina B: Mutěnice , 50 diváků | Rozhodčí: Kučera Josef

FK Mutěnice – TATRAN Kohoutovice MŽB 6:7 (6:4)

STŘELCI: 8. Plchut Petr, 11. Knotek Adam, 24. Pavelka Jindřich, 25. Pavelka Jindřich, 27. Knotek Adam, 29. Černý Adam – 4. Vaculík Jakub, 6. Dokoupil Michal, 9. Vaculík Jakub, 16. Bauer Matěj, 39. Vaculík Jakub, 58. Vaculík Jakub, 60. Lípa Karel