31. 3. 2019 09:00 Krajský přebor starších žáků:

Kohoutovice , 40 diváků | Rozhodčí: Bělák Marek

TATRAN Kohoutovice, z.s. SŽA – FC Kyjov 2:1 (0:1)

STŘELCI: 51. Kmec Jaromír, 70. Kalvoda Ondřej – 32. Le Van Dung Roman

Do utkání nastoupili: Palán – Bohó, Diviš, Haminger, Hrdina, Jindra, Kalvoda, Kmec, Muzikář, Novotný, Skalník, Škaroupka, Škubica, Šlancar.

Po dlouhé zimní přestávce nastoupili starší žáci opět do kolotoče mistrovských utkání, když v tom prvním letošním přivítali na domácím hřišti soupeře z Kyjova. A jak jsme se přesvědčili na podzim, tabulkové postavení soupeře absolutně neodpovídá hře, kterou se prezentuje. A proto jsme očekávali velice těžké utkání.

Tato slova se v prvním poločase naprosto potvrdila. Do zápasu jsme vstoupili příliš vlažně, u všech míčů jsme byli druzí a raději jsme se se soupeřem přetlačovali v přehuštěném středu hřiště, než abychom využívali volných krajních prostorů.

Kyjov měl v průběhu první půle celkově více ze hry, výsledkem čehož bylo jeho poločasové vedení 0:1, které však pro nás bylo ještě milosrdné.

Ve druhém dějství byl náš výkon diametrálně odlišný, obraz hry se naprosto změnil a převážná většina času se odehrála na obranné polovině Kyjova. Ten hrozil převážně z brejkových situací, avšak k zakončení se nedostal. A tak jsme to byli my, kdo udeřil, a to když Damián Bohó vysunul Jardu Kmece a ten i se štěstím dopravil míč do branky – 1:1. I nadále jsme nepolevili v našem úsilí, remízový stav nám nestačil a v určitých momentech jsme hráli vabank. Což byl krok, který přinesl ovoce – v závěrečné minutě utkání posadil opět Damián Bohó centr z rohového kopu na hlavu dnešnímu kapitánovi Ondrovi Kalvodovi a ten se z hranice malého vápna nemýlil – 2:1.

Způsob, jakým jsme se prezentovali v prvním poločase, byl velice tristní a je pro nás výstrahou do dalších utkání. Za druhý poločas však všichni zúčastnění zaslouží pochvalu, neboť za takový výkon a nasazení jsme si vítězství zasloužili.

31. 3. 2019 10:45 Krajský přebor žáků mladší:

Kohoutovice , 50 diváků | Rozhodčí: Bělák Marek

TATRAN Kohoutovice, z.s. MŽA – FC Kyjov 11:3 (6:1)

STŘELCI: 4. Haminger Vojtěch, 12. Vaculík Jakub, 14. Vaculík Jakub, 16. Jindra Jan, 21. Jindra Jan, 25. Vaculík Jakub, 33. Haminger Vojtěch, 38. Vaculík Jakub, 49. Jindra Jan, 52. Vaculík Jakub, 58. Petkovský Alex nathan – 7. Dořman Jakub, 41. Machálek Zbyněk, 44. Zábranský Daniel

31. 3. 2019 09:00 I.třída starších žáků skupina B:

Újezd u Brna , 40 diváků | Rozhodčí: Weiss Michal

SK Újezd u Brna – TATRAN Kohoutovice, z.s. SŽB 2:3 (1:1)

STŘELCI: 13. Polouček Stanislav, 40. Polouček Stanislav – 24. Tvrdý Lukáš, 53. Boudný Daniel, 68. Tvrdý Lukáš

Do utkání nastoupili: Oborný – Bauer, Bútora, Boudný, Jiříkovský, Komárek, Nippert, Novobilský, Ondráček, Opletal, Sázavský, Sedlařík, Stašek, Tvrdý.

První mistrovské utkání po zimní pauze jsme odehráli v Újezdě u Brna. Kluci se těšili na trávu a bylo to znát už od rozcvičky. Soupeř, hrající stylem Obrana – útok, nejrychlejší hráč dopředu a nejvyšší dozadu, neopustil od taktiky všechno nakopávat dopředu, kterou se nám prezentoval již v podzimní části sezóny.

Zápas začal velmi bojovně z naší strany, ale soupeř byl důraznější, což mu přineslo pár nebezpečných příležitostí, které musel hasit skvěle chytající Honza Oborný. Po úvodním tlaku ze strany soupeře jsme se dostávali do hry zejména za pomoci pěkné kombinační hry, ve středu hřiště jsme kralovali prakticky celý zápas. Když už se zdálo, že jsme se definitivně vymanili ze soupeřova tlaku, dostali jsme první branku. Netrvalo však dlouho a dokázali jsme vyrovnat. Konec poločasu již patřil zcela nám, posledních 10 minut jsme odehráli na polovině soupeře, avšak bez gólového efektu.

V druhém poločase jsme pokračovali tak, jak jsme v prvním skončili, ale bohužel z ojedinělého nákopu jsme obdrželi druhou branku a soupeře tím pustili opět do vedení. Za co si zaslouží celý tým pochvalu, je vítězná mentalita, chuť hrát a bojovnost, díky které nejprve srovnal novic v našem dresu Dan Boudný na 2:2 a poté na 3:2 zvyšoval svou již druhou brankou v zápase Lukáš Tvrdý. Vedení jsme strhli na svou stranu v konci zápasu a kluci si tak mohli vychutnat zcela zaslouženou první jarní výhru.

Pochvala patří celému týmu bez rozdílu, za bojovnost, chuť zvítězit a za snahu o kombinační hru, která se nám daří čím dál více.

31. 3. 2019 10:45 I.třída mladších žáků skupina B:

Újezd u Brna , 35 diváků | Rozhodčí: Weiss Michal

SK Újezd u Brna – TATRAN Kohoutovice, z.s. MŽB 8:2 (4:1)

STŘELCI: 7. Šimek Ondřej, 10. Němec Alexander, 20. Nos Dominik, 21. Robeš Marek, 35. Doležel Marek, 40. Němec Alexander, 48. Bělík Vít, 60. Kliment Dominik – 30. Karásek Viktor, 36. Lipi Filip