Naši starší žáci finišují v zimní přípravě

by on Bře.26, 2019, under Mládež, Novinky v oddílu

FC Medlánky U15 – TATRAN Kohoutovice 9:8 (3×30 minut)

UT Medlánky – sobota 23. 3. 2019

V dnešním předposledním přípravném zápase jarní sezóny jsme nastoupili proti našemu soutěžnímu soupeři FC Medlánky na jeho domácím hřišti. Zápas na umělé trávě menších rozměrů již od začátku napovídal, že bude k vidění spoustu osobních soubojů a rychlých kombinací na malém prostoru. Zápas se hrál na 3×30 minut a již od první třetiny jsme se rozhodli vyzkoušet několik hráčů na nových, pro ně zcela netradičních postech.

Chvíli trvalo, než jsme si zvykli na „velikost“ hřiště…, ale již od začátku jsme neopouštěli od své, snad se dá říct již tradiční kombinační hry a soupeře jsme se snažili překonat kombinací, i když zejména zpočátku nepřesnou, a ne nakopáváním, které upřednostňoval soupeř. I přes obdržené branky z důvodů nepřesné kombinace hráči zaslouží pochvalu za přístup k utkání.

V druhé a třetí třetině jsme naši kombinaci výrazně zpřesnili a soupeře jednoznačně přehrávali. Ten těžil pouze z rychlých protiútoků zakládaných dlouhým nakopáváním brankáře. Nutno podotknout, že i my jsme vstřelili několik gólů z velmi dobře zahraných brejkových situací. Zápas tak po 90 minutách skončil i díky tomu spíše hokejovým výsledkem 9:8 pro domácí.

Naši hráči zaslouží pochvalu za chladnou hlavu v zakončení gólových příležitostí a také za bojovný přístup k zápasu. Hráči, hrající povětšinu zápasu na netradičních postech, předvedli poměrně kvalitní výkony a dali nám tak mnoho dalších podnětů do další práce. Celkový dojem ze zápasu je pro nás trenéry opět velmi pozitivní a těšíme se, že naši vzrůstající formu a stále se zkvalitňující kombinační hru z přípravných zápasů přetavíme i do výsledků v zápasech mistrovských. Ještě jednou pochvala všem zúčastněným hráčům.