Starší žáci opět vítězní…

od Bře.18, 2019, v Novinky v oddílu, Starší žáci

FC Svratka Brno U14 – TATRAN Kohoutovice SŽ 3:5 (0:2, 1:3, 2:0)

UT TCM Brněnské Ivanovice – sobota 16. 3. 2019

Do utkání nastoupili: Oborný, Palán – Bohó, Diviš, Dokoupil, Hrdina, Kmec, Komárek, Kotek, Lichka, Muzikář, Nippert, Novotný, Ondráček, Sázavský, Sedlařík, Stašek, Škubica, Šlancar.

Vývoj utkání: 5. minuta 0:1 Nippert (Bohó),  19. minuta 0:2 Bohó (Diviš),  32. minuta 1:2,  40. minuta 1:3 Dokoupil,  41. minuta 1:4 Bohó (Sedlařík),  59. minuta 1:5 Diviš,  77. minuta 2:5,  85. minuta 3:5

Dva týdny před začátkem soutěže nastoupili kohoutovičtí starší žáci v přípravném utkání na TCM proti brněnské Svratce. Zápas se hrál na 3×30 minut (výsledky 0:2, 1:3, 2:0), během kterých si velké množství hráčů sáhlo až na dno svých fyzických sil, což je jedině dobře, neboť i takto se můžeme stále posouvat kupředu.

Oproti našemu poslednímu vzájemnému střetnutí na halovém turnaji v Bystřici nad Pernštejnem jsme do utkání vstoupili nebojácně a bez respektu, což bylo na hřišti okamžitě poznat. Svratka, jak je jejím zvykem, měla značnou převahu v držení míče, veškeré její snažení však skončilo na naší spolehlivě hrající obraně. My jsme převážně hrozili po brejkových situacích, které jsme řešili ve většině případů velmi dobře. I tak jsme ale neustoupili od našich herních principů, které se střídavě dařilo a nedařilo plnit i s ohledem na dobře napadajícího soupeře.

Výsledkem je pak vítězství 5:3 proti kvalitnímu soupeři. Zúčastnění hráči zaslouží pochvalu za přístup k utkání a chuť se porvat se soupeřem i v únavě, což je věc, ve které jsme během zimy udělali značný progres.