Naši SŽ úspěšne pokračují v zimní přípravě, soupeři jim bylo 1.SC Znojmo a MFK Vyškov

od Bře.11, 2019, v Mládež, Novinky v oddílu

7. 3. 2019 17:30 umělá tráva Tasovice
1.SC Znojmo U15 – TATRAN Kohoutovice U14+U15 2:2 (2:1)
Na krásné umělé trávě v Tasovicích nás přivítal soupeř ze Znojma, se kterým jsme zde odehráli přípravné utkání již v prosinci. Očekávat se dalo opět náročné, avšak pro naše hráče velmi přínosné utkání.
Kohoutovičtí vstoupili do první půle (hráno 2×40 min) s příliš velkým respektem. Znojmo na hřišti jasně dominovalo, zatímco my jsme na hřišti jen sekundovali a čekali, kdy obdržíme branku. Tak se stalo ve 23. a 24. minutě, kdy jsme opět byli příliš daleko od protihráčů, kteří měli čas a místo na pohodlné zakončení a během chvíle byl tedy stav 2:0. Od 30. minuty se ale náš projev na hřišti radikálně změnil, začali jsme včas dostupovat, využívali náběhy krajních hráčů, konečně si také přihráli a odměnou nám byla branka zpoza vápna v podání Jardy Kmece ve 33.

minutě. Tato pasáž výrazně ulehčila poločasový proslov trenérů k hráčům a bylo na čem stavět.
Ve druhém poločase jsme předvedli velmi fyzicky náročný, avšak oku lahodící výkon. Dařilo se nám okamžitě soupeře napadat, nedat mu prostor pro zpracování a rozjetí útočných šancí a všichni přítomní diváci si stejně jako naši hráči a trenéři takový fotbal museli užívat. Druhý poločas jsme měli o poznání více šancí, soupeř se ocitl také v několika únicích, avšak těm zabránil v bráně jistý Marek Palán. Kýžené vyrovnání přišlo až v poslední minutě utkání, kdy se po skrumáži ve vápně nejlépe zorientoval Tomáš Novotný a stanovil tak konečné skóre na 2:2.
Velké ponaučení si musíme vzít z první půle, avšak za druhý poločas zaslouží všichni hráči obrovskou pochvalu za nasazení a výkon, který předvedli.
Do utkání nastoupili: Palán – Bohó, Bútora, Diviš, Hrdina, Kmec, Komárek, Lichka, Muzikář, Novotný, Ondráček, Sázavský, Sedlařík, Škubica, Šlancar.
Vývoj utkání: 23. minuta 1:0
24. minuta 2:0
33. minuta 2:1 (Jaromír Kmec)
80. minuta 2:2 (Tomáš Novotný)

10. 3. 2019 14:15 umělá tráva MFK Vyškov
MFK Vyškov U13 – TATRAN Kohoutovice U14+U15 4:6 (3:3)
Branky: 2. Kmec (0:1), 12. Stašek (1:2), 27. Kmec (2:3), 52. Kmec (3:4), 70. Kmec (4:5), 79. Kmec (4:6) – 10., 14., 37., 63.
V dalším přípravném utkání jsme zamířili za soupeřem na jeho domácí půdu do Vyškova. Naladění po výborném druhém poločasu odehraném proti týmu 1. SC Znojmo jsme tentokrát již nebojácně vstoupili do zápasu od první minuty. Svým důrazem jsme soupeře nepouštěli do hry a první minuty jsme tak strávili kombinací na jeho obranné polovině. To se nám velmi brzy podařilo přetavit ve vedení 0:1. Pokračovali jsme v diktování hry a soupeř nám až na několik protiútoků pouze sekundoval. Zanedlouho se mu však podařilo vyrovnat. Výsledek 1:1 trval až do 12 minuty, kdy si Matyáš Stašek s lehkostí převzal míč a chladnokrevnou střelou kolem brankářovi levé nohy zvýšil na 1:2. Na konci prvního poločasu na výsledkové tabuli svítil výsledek 3:3 opět díky Jardovi Kmecovi.
V pětiminutové přestávce mezi dvěma 40-ti minutovými poločasy se kluci občerstvili teplým čajem, jelikož zápas po celou dobu doprovázel neúnavný hustý déšť a chladný vítr. Toto počasí přetrvávalo i ve druhém poločase, do kterého jsme však opět vstoupili aktivně a drželi jsme opět otěže hry. Jelikož jsme končili s jedním hráčem na střídačce, nutno pochválit fyzicky náročný a bojový výkon celého týmu až do posledního hvizdu. Za zápasem napsal tečku Jaromír Kmec, který potvrdil svou formu ze Znojma a výsledek zápasu upravil svou pátou brankou v zápase na konečných 4:6. Góly, které jsme v zápase obdrželi, pramenili ze snahy vyřešit pod tlakem situaci herně za pomoci kombinace, a nikoliv slepým nakopáváním. Toto je směr, kterým se chceme jako tým ubírat a hra kterou se chceme prezentovat. K vidění bylo spousty zajímavých situací a klíčových přihrávek vysílajících hráče do gólových šancí.
Pochvalu zaslouží celý tým za kompatibilní a efektivní hru. Měli bychom si ale uvědomit, že nemusíme všechny akce zakončovat z bezprostřední blízkosti, a naopak některé akce nepřekombinovávat a pokusit se je zakončit třeba z hranice nebo i za hranici velkého pokutového území. Zápas nám ukázal, že jdeme směrem, jakým jsme si stanovili, ale také nám ukázal další slabiny, na kterých je potřeba do budoucna zapracovat.