Přípravné utkání SŽ: TJ TATRAN Kohoutovice – TJ START Brno 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

od Bře.05, 2019, v Novinky v oddílu, Starší žáci

(3.3. 2019, 15:00, areál VUT Pod Palackého vrchem, umělá tráva)

V dnešním přípravném utkání jsme se střetli s kvalitním soupeřem TJ START Brno. Jak my, tak tým protihráče byl složen z hráčů U14-U15. Jelikož se jednalo o první zápas jarní sezóny, bylo znát, že si budeme muset na velikost hřiště pozvykat. Zápas se hrál na 3 třetiny po 30ti minutách.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, dařilo se nám pronikávat do slibných šancí zejména po stranách hřiště, hru jsme roztahovali a tím si vytvářeli šance. Soupeř se do šancí dostával jen zřídka kdy, většinou byly jeho útoky odráženy velmi dobře hrající obranou řadou. Naopak my jsme rozjeli festival neproměněných šancí. Kluci se velmi dobře dostávali do slibných situací, bohužel je zrazovalo zakončení.

O první gól se tedy musel postarat nový člen týmu Vojtěch Novobilský, který po krásné střele Damiána Bohó (která skončila na pravé tyči) neomylně zakončil a poslal Kohoutovice do vedení.

První třetinu jsme tedy vyhráli, ovšem na začátku druhé soupeř po 10 vteřinách hry dokázal vyrovnat po nedůrazu všech našich zúčastněných hráčů. V půli poločasu se pak k míči dostal opět Vojta Novobilský a z velkého pokutového území skóroval přesně umístěnou střelou k levé tyči. Dále jsme pokračovali v tlaku a vypracovávali si šance. Soupeř se však pomalu dostával do hry a opět dokázal vyrovnat před koncem 2. třetiny na 2:2.

Do poslední třetiny jsme vstoupili opět aktivněji. Jarda Kmec si naved míč na svou silnou levou nohu a z velkého úhlu nádherně umístil míč opět k levé tyči a poslal nás opět do vedení. Posledním střelcem týmu se stal Lukáš Nippert, který se po chybě obránců ze STARTU dostal k míči a chladnokrevně ho poslal do branky kolem levé nohy brankáře. Soupeř v závěru ještě upravil výsledek na 4:3.

Hráči zaslouží pochvalu, zejména pak krajní obránci v podpoře útoku. Střední záložníci ukázali velké množství kvalitních přihrávek, kterými vysílali útočníky o slibných šancí. Krajní záložníci se postarali o několik nebezpečných průniků. Je však potřeba neustále pracovat na zakončení, důrazu a komunikaci na hřišti. Právě za komunikaci si zaslouží pochvalu Brankář Jan Oborný a krajní obránce David Šlancar.