Náš tým 2009 (STP) stříbrný na třech turnajích v rozestavení 5+1 a úspěšný na Čejkovické

od Bře.01, 2019, v Mládež

Naše děti STP ročníku 2009 se v lednu a na začátku února zúčastnily dalších tří turnajů tentokrát na větším hřišti v rozestavení 5+1. Nejprve jsme po třech měsících obuli lisovky a na umělé trávě jsme dvakrát zavítali do přetlakové haly v Líšni na velmi dobře obsazené turnaje. Následně jsme se zúčastnili kvalitního turnaje v Němčicích na Hané. Pokaždé z toho bylo nakonec stříbrné umístění, byť v Líšni šlo pouze o neoficiální pořadí bez vyhlašování. Na turnaji na Čejkovické(4+1) jsme neoficiálně byli již podruhé letos nejúspěšnější.

2. místo na turnaji v Němčicích na Hané

Hned v prvním zápase na velké umělce jsme poměřili síly s favoritem turnaje domácím týmem Líšně U10A. Od jednoho z nejlepších týmů v regionu na ostrý rozjezd jsme dostali lekci. Rychlá kombinační hra s vysokou efektivitou zakončení nás zaskočila. Nutno podotknout, že domácí na prostorné umělce trénují celou zimu. Po úvodním rozkoukávání jsme se ale v dalších zápasech zvedli a s vyspělými týmy jsme sehráli daleko lepší zápasy. Po výsledcích Líšeň U10A 0:7, Staré Město 4:2, Ivančice 1:0 jsme nastoupili po delší pauze do derby se Svratkou Brno. V menším počtu se dvěma kluky na střídání jsme v dramatickém zápase uspěli po nádherném obratu na Svratka Brno 4:3. Neoficiálně jsme tedy na turnaji obsadili 2. místo. Tým oranžových se zúčastnil ranních zápasů. Kluci svoje zápasy odmakali s výsledky Lelekovice 3:1, Obřany 1:2, Líšeň U10B 1:0, Rosice 4:4. Všechny zápasy byly odehrány s plným úsilím a někteří prokázali viditelné zlepšení ve svých dovednostech.

Hned následující víkend jsme měli možnost do Líšně s týmem zelených zavítat znova. Posíleni v sestavě o další zkušené hráče jsme udolali opětovně Ivančice 3:2, následně jsme uspěli proti Velkému Meziříčí 2:0 a čekala nás odveta s Líšní. Kluci byli namotivováni a odhodláni být domácím tentokrát rovnocenným protivníkem. V parádním zápase jsme se ujali v začátku vedení, domácí záhy vyrovnali. Opět jsme šli do vedení a vypadalo to, že bychom mohli výsledkově překvapit. Pět minut před koncem jsme bohužel inkasovali velmi nešťastný vlastní gól z přízemního centru od rohového praporku na slepo před branku a ve snaze uspět a vyhrát z brejku následně hned další na konečných SK Líšeň 2:3. Kluci ale předvedli tentokrát velmi dobrý výkon a výborným domácím byli vyrovnaným soupeřem. V posledním zápase jsme přehráli Tišnov 2:1, ze spousty šancí jsme vytěžili pouze dva góly, kluci odhodlaně obraceli skóre po další nešťastně obdržené brance přímo z rohu. Neoficiální 2. místo mezi vyspělými týmy nás potěšilo.

Z Líšně jsme se následující víkend přesunuli opět na velkou palubovku na turnaj do Němčic na Hané. Bez opor Franti, Kubi B., Pati, Honzíka R., Ellči deset našich kluků mělo možnost poměřit síly s vyspělými týmy ze Slovenska a z Hané na turnaji s mezinárodní účastí. První zápas se Sigmou Olomouc 1:3 se nám herně příliš nevydařil, ujali jsme se sice vedení, ale z přísně nařízeného trestného kopu v bezprostřední blízkosti brány olomoučtí zdarma srovnali a v utkání na 21 minut nakonec skóre obrátili. Turnaj se hrál s futsalovým míčem Select Mimas Futsal Light a nutno říct, že tento těžký míč (určený spíš pro kategorii mladších žáků a vyšší) nám vůbec nevyhovoval, nikdo z našich kluků ho nebyl schopen ukopnout a i při vedení míče se nám tvrdý a těžký míč spíše motal pod nohama. Podmínky ale měli všichni stejné. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti pozdějšímu vítězi turnaje z Bratislavy. Po úvodní prohře přišla hned další, tentokrát RAČA Bratislava 0:3. Nutno uznat kvality protivníka, který hrál kombinačně v ohromné rychlosti a i s velkou efektivitou. Výsledkově jsme ze všech týmů s modrými sehráli nejvyrovnanější partii. Při nastřelené tyčce se k nám však obrátila v zápase i štěstěna zády. Po dvou úvodních prohrách byl cíl v turnaji jasný, neskončit na posledním šestém místě. Před třetím zápasem s do té doby velmi dobře vypadajícím slovenským Martinem s urostlými, rychlými, technicky vybavenými hráči jsme dali tradiční válečnou poradu a namotivovaní kluci tentokrát na soupeře doslova vlétli. Černé jsme zcela zaskočili a zaslouženě přehráli Fomat Martin 5:2. Po první výhře jsme se rozhodli na turnaji ještě zabojovat o čest a pokusit se vyhrát oba dva zbývající duely. Proti nejméně vyspělému soupeři z Morkovan jsme i při velmi vlažném výkonu zvítězili nad Morkovany 5:1. Díky zamotané tabulce jsme do posledního utkání proti zkušeným domácím (SK Olšany) šli s tím, že pokud zvítězíme, obsadíme s devíti body 2. místo, prohrajeme-li, budeme pátí. O motivaci bylo postaráno. Kluci na soupeře vlétli a po 10 minutách jsme vedli zcela zaslouženě 3:0, po obdržené brance ze závaru se zápas zdramatizoval. O zápletku bylo postaráno, když Punčovi v bráně nešťastně nadvakrát vypadl míč z rukou a náš golman doslova věnoval soupeři 4 minuty před koncem naději na vyrovnání. Honzík jinak chytal na turnaji bezchybně a tým vždy velmi podržel, takovéto situace k fotbalu neodmyslitelně patří a jsou kořením tohoto sportu. Domácí bojující usilovně o pohárové umístění, ale již vyrovnat nedokázali a tak jsme se mohli po vítězství nad SK Olšany 3:2 radovat na dobře obsazeném turnaji z poháru za 2. místo mimo jiné před Sigmou Olomouc. Lukáš Mazuch byl všemi trenéry zvolen nejlepším hráčem na turnaji. Pochvalu za snahu, nasazení a nezdolnou touhu uspět zaslouží všech našich deset kluků.

Po turnajích v rozestavení 5+1 jsme zavítali již potřetí během zimní přípravy na Čejkovickou a v tradičním halovém turnaji (4+1) jsme po výsledcích TJ MCV Brno 1:0, SK FŠ Třebíč 3:1, RAFK Rajhrad 5:2, FC Sparta Brno 2010 3:2, FC Náměšť n. O. 0:0 byli již podruhé zde výsledkově nejúspěšnějším týmem. Pořadí se nezveřejňovalo, hrálo se s naším neoblíbeným futsalovým míčem. Turnaj nám ukázal na čem zapracovat, které herní činnosti zlepšit. Momentálně se snažíme o zrychlení kombinační hry, na trénincích se více věnujeme průpravné hře na jeden či dva doteky. Na turnaji nás svými výkony inspirovali kluci ze Sparty 2010, které jsme v nejkrásnějším turnajovém zápase nakonec udolali. Chvílemi jsme si ovšem v sevření soupeře v závěru utkání připadali jako na kolotoči…


Komentáře byly uzavřeny.