Mužům vstup do zimního turnaje vyšel, porazili pořádající Řečkovice

od Úno.10, 2019, v Muži, Novinky v oddílu

Řečkovice A – Tatran A 2:5 (1:4)

Střelci TK: Havlíček 2x, Čermák, Vodák, vlastní

Sestava: Uhlíř/Severa – Kajanovič, Mezera, Nevřivý, Vodák, Proch, Žáček, Čus, Hilscher, Čermák, Havlíček

Na výborně připravené nové umělce v Řečkovicích jsme nastoupili v hodně osekané sestavě, jarní prázdniny si u studentů vybraly daň. Chyběli Hála, Škubica, Krejčí, další absentér byl indisponovaný Varga, proto pomohli dorostenci Hilscher a premiérově posila z Tuřan – Samuel Čus. Po krátkém oťukávání přebíráme otěže hry, jsme živější, přesnější, lépe napadáme. Úvodní branku celého turnaje vstřílí po pěti minutách hry Vodák, po rychlé kombinaci na pravé straně, mu míč před branku vzorově předložil Havlíček.

Druhou branku střílíme v 16.min. jakoby přes kopírák, jen míč předkládá Čermák a téměř do prázdné uklízí Havlíček. Domácí snižují ve 25.min., když trochu neohrabaně fauloval ve vlastní šestnástce Hilscher a penaltu domácí zkušeně proměnili. Hilschi vše napravuje v 35.min., když si naskočí na trestný kop Havlíčka a jeho přesnou hlavičku si domácí obránce sráží do vlastní sítě. Na tříbrankový rozdíl domácím odskočíme těsně před pauzou. Žáček svým presinkem donutil domácího hráče k nepřesné malé domů, tu převzal Havlíček a na oplátku nachází volného Čermáka, který nemá problém míč poslat do odkryté domácí svatyně.

V druhé půli jsme očekávali nápor domácích, ten ale nepřišel, takže jsme to byli my, kdo se gólově opět radoval. Žáček vyslal za domácí obranu chytrý míč na Havlíčka, ten jej šikovně v běhu zpracoval, v soupeřově vápně se uvolnil a pak poslal míč přesně k tyči – 1:5. Gólovou tečku za zápasem udělají domácí, po zřejmě ofsajdovém postavení se prosadí po naší levé straně a obstřelují Severu, který se chvilku před tím blýskl bravurním zákrokem, když zvlikvidoval pohotovou střelu domácích. K šesté naší brance jsme měli blízko před koncem utkání. Pumelenice Hischera skončila na břevně, hlavičkující Havlíček byl následně sražen, nicméně netradiční exekutor nařízeného pokutového kopu Žáček úspěšný nebyl, domácí gólman jej vychytal.