Ze zimní přípravy ročníku 2009 (STP B a C)

od Led.13, 2019, v Starší přípravka 2009

Náš první tým ročníku 2009 ukončil slibně podzimní část sezóny, ve skupině B MěS STP jsme s bilancí 6-1-3 obsadili 4.místo, soupeři proti nám nastupovali převážně s hráči ročníku 2008. V ani jednom utkání jsme herně nepropadli a porážky byly těsné po vyrovnaném průběhu utkání. V sezoně nás navíc provázela zranění a absence některých dlouhodobě zraněných opor. Náš druhý „oranžový“ tým složený z méně zkušených dětí sbíral ve skupině D cenné zkušenosti a naši nováčci se zapojili plnohodnotně do zápasů. Naše děti navíc vypomáhaly v utkáních MěS A a v KS ročníku 2008. Aktuálně máme v kádru 22 dětí.

Zimní přípravu jsme zvolili náročnější co se týká víkendového programu. Téměř každý týden v období od prosince do března se účastníme nějaké akce. Začali jsme vítězným trianglem v Bystrci (Dosta U10 6:5, Kahan U11 6:2), následně jsme na Čejkovické na turnaji sedmi týmů obsadili neoficiální 2. místo po porážce jen se Spartou Brno 2:4 a výhrách nad ostatními soupeři. Na Zbrojovce jsme v dalším turnaji jasně přehráli FŠ Třebíč, ale padli těsně ve vyrovnaných zápasech se Zbrojovkou, s Ivančicemi a s Tišnovem, neoficiální čtvrté místo na silně obsazeném turnaji bylo trochu zklamáním. Nutno poznamenat, že po prvním zápase nám ze zdravotních důvodů odpadli dva kluci a tak nám v koncovkách utkání scházely síly. Druhý den na turnaji na Čejkovické jsme podlehli v odvetě opět o gól Ivančicím 1:2 a tak z toho bylo po dalších výhrách nad ostatními neoficiálně 2. místo, zahrál si i náš tým oranžových, který udolal Chrlice. Následoval další úspěšný triangl (Dosta U10 3:1, Žebětín U10 10:4).

Velmi dobrými výkony jsme zahájili turnaje v novém roce. Nejprve jsme obsadili 1.místo (neof.) na Čejkovické, kde jsme konečně dokázali udolat Spartu Brno 2009 (MCV 0:0, Rosice 8:1, Sparta 2010 3:0, Říčany 3:2, FŠ Třebíč 4:1, Sparta Brno 2009 1:0). Kluci oslavili poslední vítězný zápas se Spartou hraný ve skvělé atmosféře, neopakovatelnou radostí. Slavilo se následně v KFC. Další týden jsme zavítali na turnaj do Blanska, kluci s Ellčou v bráně navázali na předchozí dobré výkony a všechny svoje soupeře tentokrát v utkáních na 18 minut doslova přejeli (Boskovice 6:0, Start 5:1, Blansko 2010 7:0, Rosice 9:1, Blansko 2009 4:0). Ostatní zápasy na turnaji byly velmi vyrovnané a tak naše suverénní výkony nás trenéry potěšily. Tentokrát jsme při vyhlašovaném pořadí opravdový pohár za zasloužené 1. místo při skóre 31:2 konečně mohli zvednout nad hlavu. Lukáš Mazuch byl navíc vyhlášen nejlepším střelcem turnaje s dvanácti zásahy. Těšíme se na další zápolení.


Komentáře byly uzavřeny.