Muži A u lídra soutěže vedli, přesto nezískali ani bod

by on Říj.21, 2018, under Muži, Novinky v oddílu

FC Soběšice A – TATRAN Kohoutovice A 2:1 (0:0)

Střelci: 70. Králíček Ivo, 72. Macík Milan – 59. Hilscher Ondřej
Sestava: Uhlíř – Jankulár, Mezera, Kajanovič, Nevřivý, Hilscher, Proch, Krejčí, Vodák(84.Růna), Hála, Havlíček(84.Varga)
    Zápas začal hodně zhurta. Hned v úvodní dvouminutovce se blýskli bravurními zákroky oba gólmani. Náš Uhlíř vytěsnil pohotovou střelu konečky prstů mimo bránu, vzápětí zlikvidoval domácí Křižák brejkové zakončení našeho Havlíčka. Nadále se hrálo ve velkém tempu, na menším hřišti se nám moc nedařilo kombinovat, souboj střídal souboj, domácí se do šancí dostávali jednoduchou taktikou dlouhých míčů do našeho vápna a dlouhých autů, které létaly také až před naši svatyni.

My kontrujeme rovněž vhazováním dlouhých autů, mistr je v tomto Hilscher, ke vstřelení branky však toto nevedlo ani na jedné straně. Do poločasu se ještě párkrát předvedli oba brankáři, početní diváci se ale branky nedočkali.

Po vstupu do druhé půle se obraz hry moc nezměnil, nám se postupem času přece jen daří více držet míč, domácí si občas vypomohou faulem. Po jednom z nich zahráváme v 59.min. přímý kop, na který si nejvýše vyskočí Hilscher a umístěnou hlavičkou rozjásá své spoluhráče i naše fanoušky. Domácí na naše vedení reagují střídáním, na hrot se z lavičky přesune hrající trenér Macík a většina nakopávaných míčů pak hledá právě jeho. Vyrovnávací branka paradoxně přijde z naprosto odlišné situace. Přetažený míč z naší pravé strany nachází před Uhlířovou zadní tyčí v náběhu nekrytého domácího Králíčka a ten se z blízka hlavou nemýlí – 1:1. Vyrovnané skóre, pro nás bohužel, dlouho nevydrží. Dvě minuty poté nechává naše obrana nekrytého Macíka, byť pravděpodobně v ofsajdovém postavení, a ten z blízka prostřeluje Uhlíře a strhává tak vedení na stranu Soběšic. Odpovídáme zvýšeným tlakem, tutovou hlavičku Nevřivého šťastně zastavuje noha domácího brankáře, následně se v domácím vápně nádherně uvolnil Hála, z blízka však svou pumelici posílá nad domácí branku. Ostrých zákroků i komentů směrem k ne právě přesnému hlavnímu sudímu oboustranně přibývá, spolu s tím pak přibývá i žlutých karet, hra se tím kouskuje, což vyhovuje domácím, kteří se tak se závěrečným hvizdem mohou radovat z udržení své dosavadní neporazitelnosti.