Z žáků dokázali bodovat jen starší v KP za domácí remízu s lídrem soutěže – Novosedly

od Říj.07, 2018, v Mládež, Novinky v oddílu

TATRAN Kohoutovice SŽA – TJ Sokol Novosedly 2:2 (2:1)

Střelci: 3. Dokoupil Tomáš, 28. Dokoupil Tomáš – 30. Kolečkář Vladimír, 58. Kolečkář Vladimír

TATRAN Kohoutovice SŽB – FC Hustopeče 3:5 (3:1)

Střelci: 4. Tvrdý Lukáš, 11. Pařízek Vít, 14. Tvrdý Lukáš – 15. Šopf Petr, 36. Rotter Matěj, 56. Šopf Petr, 70. Šopf Petr, 44. Florián Tomáš

TATRAN Kohoutovice MŽA – TJ Sokol Novosedly 4:5 (0:4)

Střelci: 32. Jindra Jan, 35. Králík Adam Miroslav, 48. Richter Filip, 51. Jindra Jan – 5. Soška Vojtěch, 22. Pavlinec František, 24. Zugárek František, 29. Pavlinec František, 34. Pavlinec František

TATRAN Kohoutovice MŽBFC Hustopeče 2:6 (0:1)

Střelci: 50. Haminger Vojtěch, 59. Haminger Vojtěch – 26. Zrůn Michael, 39. Michna Jan, 40. Michna Jan, 44. Michna Jan, 44. Zrůn Michael, 46. Ambros Patrik

Reporty:

SŽA – TJ Sokol Novosedly 2:2 (2:1)

SESTAVA: Palán – Bohó, Diviš, Dokoupil, Hrdina, Kalvoda, Komárek, Kotek, Lichka, Nippert, Novotný, Sázavský, Skalník, Škaroupka, Škubica, Tvrdý

V 8. kole jsme doma přivítali první tým tabulky Sokol Novosedly. Soupeř až do dnešního dne neztratil ani bod. Kluci soupeře vůbec nepodcenili, od začátku se snažili hrát kombinačně s maximálním důrazem, za což jsme už ve 3. minutě byli odměněni gólem, to když se pohotově trefil Tom Dokoupil. Hosté hrozili po rychlých brejcích svými dvěma urostlými útočníky, kteří naši obranu zaměstnávali opravdu velmi důkladně.

Nicméně až na menší nepřesnosti byla naše obrana schopna oba eliminovat. Naši ofenzívu řídil Tom Dokoupil, který svojí rychlostí a důrazem dělal velké problémy pro změnu hostující defenzivní části týmu. Vše to vyvrcholilo v 28. minutě, kdy sám vstřelil svou druhou branku. Bohužel hned za dvě minuty Novosedly z brejku snížily na 1:2 a za tohoto stavu se odcházelo i do šaten.

Druhý poločas jsme začali vlažně, soupeř převzal iniciativu a nám trvalo více než 10 minut, než kluci začali opět hrát svůj pohledný kombinační fotbal. Vyrovnaný zápas dál pokračoval ve vysokém tempu s mnoha šancemi na obou stranách. Branku však vstřelily už jen Novosedly v 58. minutě po téměř identickém brejku jako v prvním poločase. My jsme měli v posledních pěti minutách tři obrovské šance, kdy dvakrát naše hlavičky od Edy Lichky a Lukáše Tvrdého jen těšně minuly soupeřovu bránu a jednou Lukáš Tvrdý tváří v tvář sám novosedelskému gólmanovi ho pouze nastřelil. Remíza se nakonec může zdát spravedlivá, ale ke třem bodům jsme díky fantastickému závěru měli určitě blíž my…

Nakonec se dá ještě dodat, že celý zápas se nesl ve velmi přátelské a pohodové atmosféře a všichni aktéři, jak na hřišti – ti zejména, tak i na střídačkách a v hledišti, si zaslouží velkou pochvalu.

SŽB – FC Hustopeče 3:5 (3:1)

SESTAVA: Oborný – Bohó, Bútora, Diviš, Jiříkovský, Komárek, Ondráček, Pařízek, Sedlařík, Stašek, Škaroupka, Šlancar, Tvrdý, Valehrach, Jindra

Další utkání krajské 1.B třídy odehrál náš tým na domácím hřišti proti Hustopečím. Průběh prvního poločasu jasně ukázal, kdo je doma a díky skvělému vstupu do utkání jsme již ve 14. minutě vedli 3:0, když Lukáš Tvrdý si spravil chuť ze včerejška, dal dva góly a na třetí nahrával. Následně se sice hostům podařilo z ojedinělé šance snížit, avšak do konce poločasu jsme i nadále byli jednoznačně lepším týmem, a to především díky dobrému pohybu s míčem i bez něj.

Zatímco v první půli nás zdobil pohyb a sbírali jsme i všechny odražené míče, tak v druhém poločase se role úplně otočily a najednou to byly Hustopeče, kdo řídil hru… A to natolik, že se jim nakonec podařilo otočit výsledek a odvézt si od nás z Kohoutovic všechny tři body za konečnou výhru 3:5.

Není to poprvé, kdy jsme v první půli jasně lepším týmem, ale v druhém poločase dojde k markantnímu zhoršení výkonu a ztrátě dobře rozjetého utkání. A to je věc, na kterou se do dalších utkání budeme muset zaměřit nejvíce.