Muži do nového soutěžního ročníku vykročili domácí remízou s Babicemi n/Sv.

od Srp.12, 2018, v Muži, Novinky v oddílu

TATRAN „A“ – Babice n/Sv. „A“ 3:3 (3:1)

Sestava: Stiborek – Rumler, Jankulár, Mezera, Kajanovič, Vodák (59.Krejčí), Proch, Vránek, Nevřivý, Hála (84.Pohanka), Havlíček

Střelci: 18. Nevřivý David, 28. Havlíček Adam, 44. Havlíček Adam – 6. Tajnai Martin, 70. Jankulár Tomáš (vl.), 80. Malíř Miroslav

Po úvodním pětiminutovém oťukávání. kdy jsme začínali mít herní převahu, jsme, při jednom z ojedinělých pobytů soupeře na naší polovině, celkem zbytečně faulovali před naší šestnástkou. Soupeř bravurně obstřelil zeď a náš Stiborek si na míč sáhnul až za svojí levou tyčkou – 0:1. Obdržená zbytečná branka námi na chvíli otřásla, pak opět začali soupeře přehrávat a vyrovnání jsme se dočkali v 18. min., kdy přetažený rohový kop nadvakrát zužitkoval Nevřivý.

Za naši aktivitu jsme byli v prvním poločase odměněni ještě dvěma brankami Havlíčka, nejprve se dokázal uvolnit na hranici velkého vápna a rychle padající střelou v podstatě přeloboval brankáře Babic, minutu před poločasovým hvizdem zase zužitkoval Prochovu přihrávku za stopery a obstřelit gólmana. Dokonale jsme tak otočili prvotní nepříznivé skóre.

V druhé půli jsme pokračovali v naší hře, byli jsme více na míči, čtvrtá branka visela ve vzduchu. Hosté zlobili zejména výborným útočníkem Kučerou, toho dobře doplňoval Tajnai. My jsme se dlouho nedokázali gólově prosadit, k překvapení početných diváků to byli naopak babičtí, kteří se radovali z gólu. Nakopnutý míč do našeho vápna naše obrana nedokázala odvrátit, míč se z brankové čáry pokusil v posledním momentu odvrátit Jankulár, ale ten přesto skončil v naší síti – 3:2. Stále jsme byli aktivní, našemu zakončení ale nadále scházela přesnost, důraz, možná štěstí. Babicím se proto podařilo vyrovnat v 80.min., když po dlouhém nákopu soupeř přetlačil v osobním souboji Mezeru a bodýlkem prostřelil Stiborka. Zbývajících 10 min. už byla z naší strany jen marná snaha zvrátit vítězství na svou stranu. V poslední minutě jsme málem přišli i o ten bod, když po našem rohu šli hosté do brejku v přečíslení tři na jednoho, byl to však Kajman, kterému se podařilo akci zastavit.