Muži A letos letos poprvé podlehli, sklonit hlavy museli v Jevišovicích

od Kvě.13, 2018, v Muži, Novinky v oddílu

FOTBAL JEVIŠOVICE, z. s. – TATRAN Kohoutovice, z.s. 4:1 (0:1)

STŘELCI: 54. Rožnovský Libor, 63. Jurka Jiří (pen.), 84. Rožnovský Libor, 86. Němec Jiří – 4. Proch František (pen.)
SESTAVA: Uhlíř (53.Svoboda) – Mezera, Kajanovič, Varga, Rumler, Havlíček (46.Božek), Vránek (60.Pohanka), Vodák, Žáček, Proch (73.Růna), Hála
     Na ne zrovna oblíbenou malou jevišovskou umělku jsme vstupovali se záměrem vnutit soupeři naši hru a eliminovat, pokud možno co nejvíce, jejich hlavní zbraň – nakopávané míče do naší šestnástky. Radujeme se poměrně brzy, hned ve třetí minutě je faulován v domácím pokutovém území Vodák, penaltu následně proměňuje Proch. Vstřelená branka nám ale klid na kopačky nepřinesla, množstvím vlastních, často nepochopitelných, nepřesností na absolutně rovném povrchu, domácím míče často sami odevzdáváme a dostáváme je tak do hry. K tomu ještě několik faulů v okolí půlící čáry a množství centrovaných míčů před Uhlíře se začíná povážlivě zvyšovat.

První půli ještě čisté konto uhájíme, druhé dějství ale musí být z naší strany zcela jiné, jinak je otázkou času, kdy bude srovnáno.

     Po pár minutách druhého poločasu je na hranici pokutového území faulován Uhlíř, není schopen dál pokračovat, mezi tyčemi ho nahradil Svoboda. Připíše si jeden úspěšný zákrok, hned nato ale centrovaný míč z pravé strany dokáží domácí ve skrumáži uklidit za jeho záda. Obdržená branka nás přece jen probouzí, začínáme se více tlačit dopředu, výsledkem je branka Žáčka, která však není na pokyn AR2 uznána pro ofsajd, který ale viděl zřejmě pouze zmiňovaný arbitr. V 63.min. zahrávají domácí rohový kop, hlavní sudí píská, domácí budou kopat pokutový kop za faul Procha. Proměňují jej a jdou do vedení. My jsme nuceni hru více otevřít, výsledkem jsou však dvě branky v naší síti, obě padly kupodivu po brejcích po naší pravé straně. Domácí se radují ze zisku tří bodů, do puntíku využili svých předností, malého hřiště, váhové i výškové převahy, Kohouti naopak letos poprvé okusili hořkost porážky.

Komentáře byly uzavřeny.