Muži „A“ doma letos poprvé body rozdávali, remizovali s Pohořelicemi

od Kvě.05, 2018, v Muži, Novinky v oddílu

TATRAN Kohoutovice, z.s. – Tělovýchovná jednota Sokol Pohořelice, z.s. 2:2 (2:1)

STŘELCI: 3. Hála Marek, 37. Proch František (pen.) – 35. Lang Bohuslav, 78. Suchánek Marek
SESTAVA: Uhlíř – Pohanka, Mezera, Varga, Rumler, Božek (62.Havlíček), Vránek (78.Krejčí), Vodák, Žáček, Proch, Hála
     Na fakt, že nás nečeká žádný lehký zápas byli hráči upozorňováni. Pohořelice na jaře hodně omladily tým, v jejich řadách nastupuje hned trio dorostenců, dal se očekávat běhavý fotbal. Začalo se bez nějakého většího oťukávání. Hned ve druhé minutě poslal Vránek z pravé strany přesný centr do vápna, míč si našel štírek Hála a hlavou jej tečoval na zadní tyč, mimo dosah hostujícího brankáře – 1:0.
Gól nás uklidnil, máme více ze hry, nicméně šanci si moc nevytváříme, za zmínku stojí šance Božka, který však míč dostal z pravé strany mírně pod sebe a jeho střela mezi tyče nezamířila. Hosté se proto osmělovali víc a víc, ve 35.min. fauloval ve středu pole před naším pokutovým územím Proch a z přímého kopu hosté hlavičkou srovnali skóre. Vedení si bereme hned o dvě minuty poté zpět, Vodák byl při průniku faulován, nařízený pokutový kop proměnil Proch.
     Vstup a nakonec ani celá druhá půle nám moc nevyšla. Hosté se snaží o vyrovnání, jsou plní pohybu, důrazu a jelikož my jim spousty míčů darujeme svými nepřesnostmi, naše defenzíva je v plné permanenci, šance Pohořelic často odvracíme na poslední chvíli. Vyrovnávací branka visí ve vzduchu, nám se nedaří delší dobu míč udržet na polovině soupeře. V 78. min. se hosté dočkají, jejich další nákop podskakuje Pohanka, za jeho zády si pro něj sběhne rychlonohý útočník Pohořelic a zkušeně jej uklízí k tyči – 2:2. Vyrovnání přece jenom Kohouty probouzí, začínáme opět hrát  dopředu, nicméně čas se neúprosně krátí a tak výsledkem našeho snažení je pouze prodloužení míče Havlíčkem na nabíhajícího Hálu, ten však na míč nedosáhnul…
     Pohořelice si určitě nějaký bodový zisk za předvedený výkon zasloužily, na jaře to byl pro nás doma určitě nejkvalitnější a nejhouževnatější soupeř.