Muži „A“ začali jarní část soutěže výhrou 2:0 v Tuřanech

od Dub.01, 2018, v Muži, Novinky v oddílu

Sportovní klub Tuřany, z. s. „A“ – TATRAN Kohoutovice, z.s. „A“ 0:2 (0:1)

Sestava TK: Uhlíř – Varga, Mezera, Kajanovič, Rumler (73.Brabec), Vodák, Proch, Žáček (85.Procházka), Pohanka (50.Nevřivý), Hála, Božek

STŘELCI: 36. Božek Erik (pen.), 85. Božek Erik

V úvodu utkání zahrávají domácí dva rohové kopy, ty se nám daří odvrátit a v následném průniku Vodáka do vápna jeho centrovaný míč zastavuje ruka domácího hráče. Proch sice penaltu proměňuje, nicméně není uznána pro jeho zastavení pohybu při rozběhu na ni. Přesto postupně přebíráme aktivitu, jsme pohyblivější, postupně se sžíváme s travnatým povrchem a daří se nám kombinace, ovládáme střed pole.

Hosté hrozí zejména dlouhými nákopy, kterými hledají svého střelce Smetanu, ten je dobře zdvojován, přesto dvakrát hlavičkou zahrozí, z toho jednou se míč otřel o tyč. Prvního jarního gólu při bojích o body se dočkáme v 36.min., když je po narážečce s Vodákem faulován pronikající Proch, exekutor a kapitán Božek pokutový kop zkušeně proměňuje.

Druhá půle se nese ve znamení té první, žádný velký nápor domácích o vyrovnání se nekoná. Jsme stále více na míči, dobře napadáme, nenecháme domácí v klidu zakládat své útoky. Uklidňující branky se dočkáme 20 min. před koncem utkání, když se v šestnástce domácích prosazuje Vodák a chytrým lobem podél brankové čáry nachází na zadní tyči Božka, který míč pohodlně hlavičkuje do sítě domácích. Utkání pak disciplinovaně dohrajeme do vítězného konce, nepamatuji, kdy bychom neobdrželi jediný karetní trest…

Zasloužené vítězství za solidní kolektivní výkon, stínem je však bohužel zranění našeho Pohanky, který byl odvezen přímo z hrací plochy RZS pro podezření z poranění krční páteře, toto se naštěstí následným vyšetřením nepotvrdilo (brzký návrat na trávník „Bacile“).


Komentáře byly uzavřeny.