Áčko uzavřelo sérii přípravných utkání vítězstvím nad Bosonohami 3:2 (1:1)

od Bře.16, 2018, v Muži, Novinky v oddílu

Sestava: Uhlíř – Vránek, Kajanovič, Hilscher, Růna, Vodák, Proch, Žáček, Krejčí, Božek, Havlíček, Hála

Střelci TK: 2x Havlíček, Božek

Vzhledem k fotbalu moc nepřejícím klimatickým podmínkám, bylo zrušeno 1. kolo KP mužů, navíc nám odřekl utkání zamýšlený sobotní soupeř – Troubsko, proto bylo narychlo domluveno poslední přípravné utkání s nám dobře známým soupeřem SK Bosonohy, jehož barvy nově obléká náš odchovanec M.Pavliš, na umělou trávu TCM v Brně. Hrálo se za umělého osvětlení na veliké umělce, kde se nám naposledy herně celkem dařilo proti Dostě Brno. Do utkání vstupujeme aktivně, nedáváme sice tak záhy branku, jako proti Dostě, nicméně jsme aktivnější, hýříme pohybem i chutí po míči, po jehož ztrátě se jej hned snažíme vybojovat zpět aktivním presinkem. Kupodivu ovládáme střed pole, kde nastal malý střet generací, když zde proti sobě hráli současní a loňští dorostenci v barvách Tatranu proti R. Dostálkovi, bývalému ligovému hráči Zbrojovky a Slavie, nyní však hájícího barvy Bosonoh.

Hra se přelévá ze strany na stranu, záložníci opravdu „jezdí“, ofenzivně je hodně cítit rychlonohý Vodák, kterého soupeři zastavují častokrát jen za cenu faulů, tento zápas ho hodně bolel. První branku zaznamenávají Bosonohy, na míč mezi naše zadáky, kteří do té doby pracovali bezchybně, si naběhne právě kohoutovický odchovanec Pavliš a po vniknutí do naší šestnástky prostřeluje Uhlíře. Odpovídáme záhy. Na půlící čáře získáme míč, jdeme do částečně rozhozené obrany soupeře, následně Proch vysílá dlouhou přihrávkou do brejku Božka a ten, ač umělé osvětlení zrovna nemiluje, si jej předpisově zpracovává a posunuje k úspěšnému zakončení přízemní střelou, srovnáno 1:1.

V druhé půli se pokračuje v nasazeném vysokém tempu, Bosonohy si berou zpět vedení potrestaným přímým kopem z hranice šestnástky, na perfektní střelu do „šibenice“ Uhlíř nedosáhl. Srovnáváme po akci dorostenců. Nezvykle na pravé straně záložní řady hrající levonohý Krejčí dostane míč do náběhu podél lajny, ze strany jej předkládá na svého vrstevníka v soupeřově vápně Havlíčka a ten z první prostřeluje gólmana hostů – 2:2. Obě mužstva se perou o vítězství, šancí přibývá, častokrát „čaruje“ Uhlíř, nebo soupeř těsně netrefuje, my zase zaznamenáváme tyčku po střele Procha a břevno po dalekonosném lobu Havlíčka. Když už se zdá, že se mužstva rozejdou přátelskou plichtou, „vyzve“ nepovedenou zpětnou přihrávkou krajní záložník Bosonoh k zakončení Havlíčka, ten je s trochou štěstíčka při kličce brankáři úspěšný a rozhoduje o těsném vítězství Tatranu 3:2.

Povedené poslední přípravné utkání zimní přípravy, trenéry potěšila mj. i slova ligového arbitra O. Pelikána, který jej řídil, že se jednalo o hodně zajímavý zápas hraný po celou dobu ve vysokém nasazení.


Komentáře byly uzavřeny.