Snad poslední příprava na umělé trávě: Dosta Bystrc – Tatran „A“ 4:2 (3:1)

od Bře.04, 2018, v Muži, Novinky v oddílu

Sestava: Svoboda – Kajanovič, Janíček, Vránek, Škubica, Proch, Mezera, Žáček, Růna, Hála, Mazur, Krejčí, Hilscher

Branky TK: Janíček, Růna

S momentálně druhým týmem KP jsme se utkali na velké ploše TCM v Brně. Obě mužstva s velmi mladým průměrem hráčů se od počátku snažila o rychlý, běhavý, kombinační fotbal. Vedení se ujímáme my, zahrávaný rohový kop Žáčkem a Prochem končí na hlavě Janíčka, který míč posílá k zadní tyči – 0:1. Poté se hra přelévá ze strany na stranu, Dosta se snaží o vyrovnání zejména útoky po stranách, naše defenzíva však pracuje bez chyb.

Platí to až do 11. min, kdy dlouhý přetažený míč nedokázal odhlavičkovat právě náš střelec, jen jej tečoval a umožnil tak bezproblémové srovnání skóre útočníkovi Dosty – 1:1. Další branka opět v naší síti, míč z rohového kopu prolétl klubkem hráčů v našem malém vápně a na zadní tyči jej v klidu trefuje sbíhající protihráč, s nímž se nechytil Růna – 2:1. Dosta se nadále snaží zvýšit náskok, obětavě ale odoláváme tlaku, podvakrát zachraňuje na brankové čáře Mezera. Pět minut před přestávkou se soupeř přece jen dočkal. Na naší pravé straně se ocitnul v pozici dva na jednoho náš Škubica, Žáček pozapomněl na návrat a přečíslení Dosta využila k lehkému průniku do vápna a přesné střele podél Svobody – 3:1.

Do druhé půle jdeme s vědomím, že jsme soupeři otočení výsledku hodně ulehčili našimi chybami v obranné fázi, toho se chceme nadále pokud možno vyvarovat. Daří se až do 64.min., kdy Dosta zahrává rohový kop, Svoboda si křikne, míč však podskočí a Dosta vede 1:4. Ani čtvrtá branka Kohouty ale nezlomila, nadále s Dostou držíme krok, odměnou nám je rychlá odpověď Růny, který se proti svému bývalému klubu prosadil důrazem v jeho šestnástce a míč v souboji s brankářem a stoperem dokázal protlačit do sítě – 4:2. O pár minut později můžeme snížit, po skrumáži se otře naše střela o břevno Dosty, další střelu aktivního Mezery jen s obtížemi vytěsní brankář do zámezí. Dosta ale v ofenzívě také nelení, několikrát se dostává až přímo před Svobodu, ten však  opakovaně svým reflexívními zákroky bohatě napravil své zaváhání při čtvrté brance.

Dosta byla doposud jednoznačně nejtěžší soupeř v naší přípravě. Prohra může mrzet, významnější však je fakt, že jsme vydrželi v mrazivém počasí po většinu utkání držet oboustranně vcelku dosti vysoko nastavené tempo a že nás soupeř oproti loňsku „nepřejel“…