24.2.2018 – finálové kolo Zimní halové ligy Korčian cup – 2. místo

Sestava: Divácký, Lipovský, Mládek, Kohoutek, Šulák, Procházka, Jedlička, Dokoupil

Čtvrtfinále: TATRAN – MORAVSKÁ SLAVIA 4:0

Branky: Mládek 2, Šulák, Dokoupil

Proti nepříjemnému soupeři bylo důležité vstřelit co nejrychleji gól, to se nám podařilo po třech minutách, ale Morenda se nevzdala, hrála svůj důrazný styl na hranici regulérnosti, měla pár náznaků šancí. Nám se dlouho nedařilo odskočit o více branek, až v posledních čtyřech minutách jsme definitivně zlomili odpor soupeře a několika povedenými kombinacemi jsme navýšili skóre.

Semifinále: TATRAN – SLATINA 6:0

Branky: Dokoupil 4, Kohoutek, Procházka

Asi nejpovedenější náš zápas letošní halové sezóny, od začátku se nám dařily kombinace, po šesti minutách jsme vedli 3:0 a bylo rozhodnuto.

Urostlí soupeři vůbec nevěděli jak naši hru bránit, jednoduchými narážečkami jsme Slatinu přečíslovali a jednoduše stříleli branky. Po exhibičním výkonu jsme tak postoupili do finále.

TATRAN – IVANČICE 1:5

Branka: Šulák

Proti Vančicím jsme celou ligu neúspěšně začali a ve finále jsme je chtěli zase po delší době porazit. Soupeři se dokonale znají, proto se hrál od začátku opatrný a taktický zápas, čekalo se na první gól. Ten se podařilo po osmi minutách vstřelit modrožlutým díky důrazu v našem brankovišti a na nás bylo nyní trochu otevřít hru a pokusit se vyrovnat. O to jsme se statečně snažili, ale soupeř výborně bránil a při každé příležitosti podnikal nebezpečné brejky. Ve 12. minutě jsme dostali druhý gól a už nám nezbývalo nic jiného než hra vabank, ještě se nám podařilo snížit, snažili jsme se hrnout do útoku ve čtyřech lidech, ale brejky soupeře do naší už neexistující obrany byly smrtící, v posledních dvou minutách jsme ještě dvakrát inkasovali. Statistiku držení míče jsme vyhráli, ale na to se nehraje, hra do plných nám moc nešla, soupeř si výhru zasloužil, jen škoda pěti inkasovaných branek, ale ty vyplynuly z vývoje zápasu.

Slovo trenéra: I když to tak v prvních kolech v lednu nevypadalo, nakonec pro nás skončila halová liga úspěšně a nutno dodat, že zaslouženě, cokoliv jiného než postup do semifinále by bylo zklamání. Fotbalově v soutěži viditelně kralovaly Ivančice, Svratka 2004, Zbrojovka 2005 a my. Tyto týmy se snažily hrát kombinační fotbal a ostatní herně převyšovaly, většina ostatních měla hru založenou na urputné obraně a náhodných protiútocích, pár týmů bylo vyloženě nefotbalových. Postupně jsme si zvykali na podmínky a v posledních čtyřech kolech už jsme ve většině zápasů dominovali díky přesným a rychlým kombinacím a dařilo se nám střílet hodně branek. Dan Divácký byl organizátory vyhlášen nejlepším gólmanem ligy a Jeňa Jedlička poněkud překvapivě nejlepším obráncem.