V další přípravě A-mužstvo s Veverskou Bitýškou smírně 3:3

od Úno.11, 2018, v Muži, Novinky v oddílu

Sestava: Uhlíř – Janíček, Kajanovič, Varga, Proch, Vodák, Žáček, Vránek, Růna, Pohanka, Božek, Hála, Rumler

Branky TK: 2x Hála, Božek

V další přípravném utkání jsme se utkali s tradičním soupeřem – V. Bitýškou, momentálním lídrem OP Brno-venkov, v jejichž řadách hrají hráči, kteří u nás v mládežnických kategoriích působili, aby se následně navrátili do svého mateřského oddílu: Sachinidis, Nguyenové Jan i Filip. Obě mužstva s mladším věkovým průměrem chtěla od počátku hrát fotbal, minimum nakopávaných míčů, snaha o kombinaci i na menší medlánecké umělce.

Postupem času máme přece jen o něco víc ze hry, daří se nám občas déle obléhat šestnástku hostů, tutové gólové šance si ale moc nevytváříme. Hosté podvakrát zahrozili z brejků. alespoň tak rozhýbali ztuhlého Uhlíře v naší bráně. První gól si na svůj účet připsal soupeř, Vránek chyboval v rozehrávce na půli, svoji chybu se snažil napravit důrazem v našem vápně, byla z toho však bohužel penalta, kterou Sachinidis proměnil. Jak poznamenali jeho bývalí spoluhráči: „v pořádku, neslavil“… 🙂 Ve snaze o vyrovnání se ještě více tlačíme k brance Bitýšky, velkou šanci zahodil opět Vránek, který nedokázal úspěšně zakončit z malého vápna. Dočkáme se v poslední minutě, když Vodákům centr z levé strany nachází Božka, který svým důrazem slavil úspěch – 1:1.

V druhém poločase máme opět optickou převahu, nicméně obě obrany téměř nechybují. Do vedení se dostaneme v 69. min., když Proch nachází nabíhajícího Hálu, ten se dokázal mezi urostlými stopery dostat k zakončení a nádherným lobem za hranicí šestnástky odsoudil brankáře do role statisty – 2:1. Z vedení se dlouho neradujeme, střela soupeře z levé strany končí na našem břevnu a jelikož Růna nedokázal pokrýt dobíhajícího útočníka Bitýšky, je srovnáno 2:2. Těsně před koncem se daří hostům dokonce otočit výsledek, když v 86.min. proměňují hodně přísně nařízenou penaltu (utkání s přehledem řídil ligový rozhodčí O.Pelikán). Kohouti se však s prohrou nesmířili a v poslední minutě se za svůj výkon dočkali spravedlivé remízy, když Žáčkův roh postavou nevelký, výkonem však protentokrát podstatně větší, zakončil Hála, trefil mezeru mezi gólmanovýma nohama – 3:3.

Pohledné utkání, pozitivem pro trenéra je, že se dvě utkání po sobě dokázali gólově prosadit útočníci Hála a Božek.