Muži na úvod série přípravných utkání porazili Lelekovice 5:3

od Úno.03, 2018, v Muži, Novinky v oddílu

Sestava: Uhlíř – Procházka, Proch, Varga, Vodák, Žáček, Vránek, Růna, Pohanka, Božek, Hála, Hilscher, Krejčí, Rumler

Branky TK: 2x Božek, Vodák, Proch, Hála

Do prvního přípravného utkání jsme nastoupili ve zcela novém složení zadních řad, kdy se na postě stopera prostřídal Proch s Hilscherem. Ze zkušenějších obránců totiž z absentovali Janíček, Nešpor, Mezera, Kajanovič i Tesařík. Krajní prostory dostali za úkol bránit Varga s Procházkou, na těchto postech se pak následně protočili i Rumler s Růnou. Pozvánku k utkání obdržel vedle dorostence Hilschera i jeho kolega s ofenzivnějším zaměřením Krejčí.

Skóre otevíráme hned ve čtvrté minutě, kdy Božek důsledným napadáním ve středovém kruhu odebírá míč stoperovi a následné sólo s jistotou proměňuje – 1:0.

Nadále se hraje celkem důrazně, sudí hru „pouští“, dalšího úspěchu se dočkáme, když Žáček v 17.min. svým důrazem získá na půlící čáře míč, rychle jej předá Vránkovi, který nachází na levé straně nabíhajícího Vodáka, jenž si míč navede až do soupeřovy šestnástky a zde úspěšně zakončuje na 2:0. Vcelku rychlé a snadné vedení nás „uklidňuje“, nebo možná spíše uklimbává, využívá toho soupeř k vyrovnání. Do poločasu srovná po brankách, kdy jsme opakovaně propadli na pravé straně po přetažených dlouhých míčích, byť možná druhý gól následoval po ofsajdové pozici.

Tak, jak nám vyšel úvod první půle, tak se nám vstup do té druhé nepovedl. Po rohovém kopu jsme nebyli schopni odehrál přetažený míč na zadní tyč, který následně dotlačili lelekovičtí za záda Uhlíře – 2:3. Ve snaze o vyrovnání jsme schopni nedat i nemožné, tutovky Krejčího i Vránka trestuhodně zahazujeme. V 61. min. se přece jen vyrovnání dočkáme, pohotovost i důraz ve vápně prokázal útočník Hála – 3:3. V 69. min. skóre definitivně otáčíme, po brejku, kdy si míč na stoperovi na půlící čáře vybojoval Proch, i sám zakončuje na 4:3. Podobným způsobem se pak v 79.min. prosadil Božek, který tak uzavřel skóre na 5:3 pro Tatran, Lelekovice totiž nedokázaly zužitkovat dvě jasné brejkové gólové situace.