Fotbalový oddíl

3.12.2017 – HUSTOPEČE – halový turnaj SŽ – 1. místo

by on Pro.04, 2017, under Novinky v oddílu, Starší žáci

Nepříliš kvalitně obsazený halový turnaj s výjimkou Sparty Brno, hráno šest týmů každý s každým, 1×15 minut, na branky 5x2m, bohužel s chlupatým balónem.

Sestava: Křeček, Baláč, Kohoutek, Jedlička, Šulák, Procházka, Vyzibla

TATRAN – HUSTOPEČE „B“ 4:1

Branky: Kohoutek 2, Jedlička, Šulák

Ráno jsme se v mrazu scházeli složitě a na poslední chvíli a podle toho vypadal i první zápas. Deset minut bída, stav 1:1, ale potom už jsme přece jen začali hrát fotbal, pomalu jsme si zvykali na chlupatý balón a posledních pět minut už vypadalo nadějně. Koho by napadlo, že to byl jediný gól, který jsme ten den dostali.

TATRAN – HUSTOPEČE „A“ 4:0

Branky: Jedlička 2, Šulák, Kohoutek

Hra sice stále nebyla ideální, ale rozdíl v kvalitě obou týmů byl jednoznačný, odehráno převážně na polovině soupeře.

TATRAN – ÚJEZD 7:0

Branka: Kohoutek 3, Šulák, Baláč, Jedlička, Procházka

První utkání, kde jsme mohli být spokojeni s předvedenou hrou, plno pěkných kombinačních akcí a slušná produktivita proměňování šancí.

TATRAN – SPARTA 1:0

Branka: Procházka

Sparťani, s našim Peťou v sestavě, zatím každému nasázeli kolem desítky, my jsme nechtěli dopadnout podobně a byli jsme zvědaví, jak borci k zápasu přistoupí. Pět minut se hra odehrávala ve středu hřiště bez výraznějších šancí, poté se nám podařilo, díky Jackieho důrazu v hlavičkovém souboji s gólmanem, skórovat a vedli jsme. Soupeř zvýšil obrátky, začal nás více tlačit, ale do šancí jsme ho nepouštěli. Dramatické chvíle přišly 6 minut před koncem, Domča chytil míč rukama těsně před vápnem a Sparta kopala penaltu. Domča skvělým zákrokem chybu napravil, penaltu vyrazil, navíc rovnou k Šuldovi, ten si hned všiml, že soupeřův gólman stojí skoro na půlce a vystřelil přes celé hřiště tak, že sparťanskému brankáři nezbylo než taky zachytit míč mimo brankoviště – penalta na druhé straně. Šulda si věřil a – vedle. Zbývalo 5 minut a vedli jsme o gól. Soupeř nás od té chvíle zmáčkl, my už jsme se soustředili jen na odkopy, Sparta se s maximálním nasazením snažila o vyrovnání, ale naše obrana s vypětím všech sil odolala.

TATRAN – TATRAN 2004 2:0

Branky: Procházka 2

Pod dojmem předchozího vítězství nad Spartou a již jistým triumfem v turnaji byla na klucích viditelná ztráta motivace a zaujetí pro hru. Drželi jsme sice míč, ale dlouho jsme se nebyli schopni prosadit do šancí. Opět až v poslední pětiminutovce se nám přece jen začalo více dařit kombinovat a nechali jsme vyniknout Maru Palána v bráně našich mladších spoluhráčů.

Slovo trenéra: Turnaj nenabídl nějakou extra herní kvalitu, chlupatý míč tomu taky moc nepřidal, ale my si ho budeme určitě dlouho pamatovat. Museli jsme pořádně zalovit v paměti, kdy se nám naposled podařilo porazit Spartu v našlápnuté sestavě.

Petr Mládek


Comments are closed.

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!