25.11.2017 – BLANSKO – venkovní turnaj st. žáků

od Pro.01, 2017, v Novinky v oddílu, Starší žáci

Turnaj byl součástí zimní ligy, na tuto sobotu jsme byli pozváni jako hosté. Čtyři týmy každý s každým, hráno 1×35 minut na umělé trávě 10+1. Turnaj jsme odehráli bez několika ofenzivních opor, zato dostali příležitost kluci z 2004, hráli jsme s jedním na střídání

Sestava: Křeček, Lipovský, Baláč, Kohoutek, Koukal, Jedlička, Divácký, Šulák, Vyzibla, Lichka, Palán, Kalvoda

TATRAN – NEDVĚDICE 2:0, Branky: Kohoutek, Šulák

Zápas s účastníkem krajského přeboru na Vysočině měl jednoznačný průběh. První gól jsme dali hned v první minutě, i nadále jsme hráli na soupeřově polovině a snažili se prokombinovat přes jejich obranu. Nakonec jsme po rohu hlavou přidali ještě druhou branku, na druhé straně jsme soupeře pustili k jediné střele z dálky.

TATRAN – BOSKOVICE 2:1, Branky: Šulák, Kalvoda

Mančaft z jihomoravského krajského přeboru už byl těžším oříškem. Na naši rychlou branku soupeř dokázal odpovědět vyrovnáním, hrálo se vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Boskovičtí měli v sestavě pár rychlých šikovných hráčů, takže se naše obrana musela opravdu snažit, nakonec jsme rozhodli po pěkné kombinační akci po křídle.

TATRAN – BLANSKO 1:1, Branka: Vyzibla

Blansko jsme na podzim v soutěži na stejném hřišti po velice kvalitním výkonu jasně přehráli, tentokrát měl náš výkon k dokonalosti daleko. Soupeř byl fotbalovější a běhavější, naše únava se stupňovala, přece jen jsme hráli s jednou pauzou už třetí zápas po sobě a po odstoupení Milana kvůli křečím prakticky bez střídání. Takže i když jsme opět vedli, blanenští rychle vyrovnali a pak už byli až do konce lepším týmem. V závěru už jsme se zmohli jen na bránění, udržet míč chvíli pod kontrolou a dát si několik přihrávek po sobě už se nám nedařilo.

Slovo trenéra: V pomyslné tabulce turnaje jsme o skóre obsadili druhé místo za Blanskem, ale to se nevyhlašovalo a ani nebylo důležité. Dobré bylo, že jsme si zase mohli vyzkoušet naši výkonnost proti týmům z vyšších soutěží a dokázat si, že i bez pár útočných tahounů jsme schopni hrát solidní kombinační fotbal. Do sestavy také bez problémů zapadli kluci z ročníku 2004.