MLP A (ročník 2009) – Turnaj U9 v Němčicích nad Hanou: 1.místo

od Lis.21, 2017, v Mladší přípravka + předpřípravka, Novinky v oddílu

V neděli 19.11.2017 se náš tým mladší přípravky zúčastnil celodenního turnaje osmi celků MLP ročníku 2009 v Němčicích nad Hanou pořádaného oddílem Olšany u Prostějova. Turnaj se hrál systémem „každý s každým“ v utkáních á 15 min. Odehráli jsme tedy celkem sedm zápasů. Hned do prvního utkání jsme nastoupili proti favorizovanému týmu FK Hodonín, který nás v krajské soutěži před časem na trávě dokázal přehrát. Kluci v čele s brankářkou Ellou Novákovou vstoupili do zápasu odhodlaně, a byť jsme již po dvaceti vteřinách inkasovali, zápas jsme dokázali zvrátit (vedení 3:1) a zcela zaslouženě jsme i po několika neproměněných šancích nakonec zvítězili nad vyspělým soupeřem FK Hodonín 3:2. Tato úvodní výhra naše kluky povzbudila do dalších zápasů. Postupně jsme porazili Staré Město 5:2, SK Hranice 7:2, FK Nové Sady 2:0, SK Zlín 1931 8:0, SK Chvalkovice 7:1. V předposledním utkání jsme remizovali ve výborném zápase s domácím týmem TJ Sokol Olšany 1:1.

Vítězství v turnaji jsme si vybojovali již před posledním našim utkáním a tak si kluci, Ellča, rodiče i trenéři v posledním zápase s Chvalkovicemi užívali jen naplno zcela bez hlasitých emocí útočný fotbal Tatranu Kohoutovice.

Náš úspěch zdobila fyzicky velmi náročná hra založená na celoplošném pressingu a velmi útočné pojetí v podání našich dvojic – předních i zadních útočníků. Do rychlostní hry s přímým tahem na bránu a soubojů jeden na jednoho vnášíme stále víc prvků kombinační hry v rychlém pohybu, tyto prvky kluci předvedli naplno u některých krásných branek.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen Honzík Rypal. Minimálně stejně dobrý výkon předvedli Paťa Jakubčík, Daník Vévoda a Peťa Svoboda v pozici zadního útočníka. Na stabilní výborné výkony navázali Luki Mazuch a Aldík Holub. Lubča Butkaj s Marťou Uhlířem předvedli svoje nejlepší výkony v sezoně. Všichni kluci vstřelili spoustu branek. Ellča Nováková byla nejlepší brankářkou na turnaji a byť nenastoupila k dodatečnému rozestřelu po skončení turnaje o trofej pro nejlepšího brankáře (rovnost bodů u dvou brankářů při hlasování trenérů), pouze osm inkasovaných branek v sedmi zápasech bylo jednoznačně nejméně ze všech.

Na závěr turnaje v šatně se bujaře slavilo a pilo šampaňské z turnajové trofeje.
Děti i rodiče si turnaj opravdu užili a těšíme se na další.
Děkujeme všem zúčastněným…


Komentáře byly uzavřeny.