DOROST od lídra soutěže s vydřeným bodem, ale přišel o Widdiho

od Lis.05, 2017, v Dorost, Novinky v oddílu

SD: FK BLANSKO – TK SD 3 : 3 /1:0/
MD: FK BLANSKO – TK MD 9 : 0 /2:0/

SD – Na horké půdě lídra soutěže začali Kohouti velice směle. Už v 1. minutě zaskočili obranu domácích a Krejčí postupoval sám vápnem na brankáře, zvolil ale nejspíš špatnou nohu ke střele a bohužel těsně minul. Domácí odpověděli až v 29. min břevnem po pěkné hlavičce, záhy hasil Salajka požár v obraně, po ztrátě míče stoperem. Blansko hrálo velice agresivně a neustále se tlačilo do vápna. Kohouti však se žádnou zataženou obranou nehráli a po získání míče se ihned hnali také dopředu.

Těsně před odchodem na přestávku, ale stopeři opět chybovali. Srazili míč na nohu domácího útočníka, ten vpadl do území a jeho střelu Salajka jen vyrazil. Byla vrácena do branky a prohrávalo se. Na začátku druhé půle, nikdo z našich beků nešel do centru po přímém kopu a Blansko hlavou zvýšilo. Kohouti ale zbraně nesložili. Havlíček jako již tradičně, vnikl sólo do vápna a mířil přesně – 2:1. Do dvou minut opět odpověděli domácí. Ukázali, jak se proměňují šance a proč jsou první. Povedenou střelou z velkého vápna do šibenice zvyšují na 3:1. Nevypadalo to dobře. Kohouti se ale rvali dál. Krejčí snižuje na 3:2 a domácí se bojí o výsledek. Nějak tomu podléhá i sudí. Začíná být nějak přísnější na naše borce a píská téměř cokoliv, proběhne i výměna názorů s trenéry Kohoutů. Řeklo by se, že čeká na příležitost a ta se naskytla, Widderovi dává druhou žlutou a posílá ho do kabiny. Ta to bohužel odnesla také a tak to bude mít náš stoper složitější před disciplinárkou. Vašek Knoth se ale mstí vyrovnávací brankou a Kohouti těžce vybojovaný bod do konce udrží.

Branky: Havlíček, Krejčí, Knoth.

MD: Mladí tradičně nezačali špatně, dokonce několikrát ohrozili brankáře, ale střely neměli razanci. Po čtvrthodině ale Blansko využilo početní převahy při ošetřování Ryše a otevřelo skóre. Přišly další šance Kohoutů, ale v zakončení působili velice naivně a nezkušeně. Domácí zvyšují po nedůrazu v malém vápně na 2:0. V druhé části bohužel přišlo několik hrubých chyb náhradního gólmana / David Pavliš dal přednost jiné aktivitě /, kterému však obrana příliš nepomohla. Hbití domácí jich dovedli vždy okamžitě využít, tím klesala soustředěnost Kohoutů a skóre hrozivě narůstalo. Blansku vyšlo vše, na co sáhlo.