A-mužstvo doma poprvé bere všechny body

od Říj.08, 2017, v Muži, Novinky v oddílu

TATRAN Kohoutovice A – SK Újezd u Brna 2:1 (1:1), STŘELCI: 23. Hála Marek, 58. Pavliš Michal – 17. Kašparovský Jiří

Sestava: Salajka – Kajanovič, Vránek, Pavliš, Tesařík, Vodák(86.Rumler), Žáček(90.Mezera), Proch, Hála(78.Pohanka), Eichler(46.Božek),Janíček

TK.Ujezd TK.ujezdu

Je to až k nevíře, nicméně momentálně čtvrtí Kohouti, doma dosud nedokázali soupeře porazit. Tento nelichotivý trend chtěli konečně před svými fanoušky změnit. Marodka si však vybrala svou daň, proto oproti základu z H. Kounic, musel mezi tyčemi nahradit Uhlíře dorostenec Salajka a před ním,  po delší době, nastoupil na místě stopera Janiček, nahradil Nešpora.

Na měkkém a mokrém, nicméně solidně připraveném povrchu, se od úvodních minut tlačíme dopředu. Držíme míč, kombinujeme. Skóre však otevírají hosté. V 17. min. chybuje při rozehrávce Tesařík, hosté toho využijí a posílají do naší rozhozené obrany střílený centr, který nachází před Salajkou zcela nekrytého útočníka Újezdu, který se hlavou nemýlí – 0:1. Branka padla poměrně brzy, nijak nenarušila naše odhodlání doma konečně naplno uspět. Drtivou většinu času se hraje na polovině soupeře, trpělivě  hledáme skulinky v jeho defenzívě. Jednu jsme nalezli ve 23. min., když si Hála nachází přetažený míč, na který hostující gólman nedosáhl, a kolenem téměř z brankové čáry srovnává – 1:1. Šance si vytváříme i nadále, střela Žáčka končí na břevně, přímý kop Procha jen těsně míjí branku i nabíhajícího Janíčka, Tesaříkova hlavička končí rovněž těsně mimo. Soupeř také zaznamenal jeden střelecký pokus, z úhlu však pumelici vyrazil pohotově Salajka, dorážka šla naštěstí hodně mimo. V druhém poločase nahradil Eichlera Božek a je to právě on, kdo se dostává do zakončení před osamoceného brankáře hostí, ten však při výběhu jeho střelu vykopává nohou. Vedení a poslední střeleckou tečku za dnešním utkáním zajistil Pavliš, který dokázal potrestat chybný odkop gólmana Újezdu. Další šance pak trestuhodně zahazujeme, hosty ale do žádné již nepustíme a tak můžeme v 10.kole letos poprvé slavit domácí výhru.


Komentáře byly uzavřeny.