Rajhradice potvrdily zkušenost a dvěma brankami v 85. a 88.min. skóre otočily

od Kvě.08, 2017, v Muži, Novinky v oddílu

Tatran A – Rajhradice A 1:2 (0:0)STŘELCI: 61. Vránek Lukáš – 85. Svoboda Jaroslav, 88. Smutný Roman

Sestava: Uhlíř – Procházka, Varga, Jankulár, Nevřivý (76.Pohanka), Rumler (66.Votoupal), Proch, Vránek, Žáček, Božek (82.Hála), Pavliš M.

Proti lídrovi tabulky a postupujícímu týmu jsme vyrukovali s aktivní hrou, byli jsme mnohem více na míči, zkušení hosté ale nastoupili s taktikou, kdy vyčkávali na své polovině, naši rozehrávku napadali minimálně, zpravidla pouze tehdy, když byla větší šance na zisk míče.

My jsme si pár šancí vytvořili, s jejich proměňováním máme ale dlouhodobě problémy, na jeden náš vstřelený gól jich potřebujeme celou řadu. Rajhradice hrozily zejména z brejků, jejich rychlonohé útočníky se nám však dařilo úspěšně eliminovat pozorným bráněním. Své největší šance v první půli se hosté dočkali při zahrávání přímého kopu z pravé strany, míč se otřel o zadní tyč Uhlířovy svatyně.

O poločasové pauze se v kabině Kohouti navzájem povzbuzovali, cítili jsme, že máme víc ze hry, chybí jen ty góly. V nastaveném tempu i stylu hry pokračujeme i v druhém poločase, odměnou nám je v 61.min. branka Vránka, který zužitkoval přihrávku Žáčka, jenž se dokázal uvolnit na pravé straně pokutového území. Hosté pak přece jen vystoupili ze své ulity a snaží se o vyrovnání. My nadále pozorně bráníme, hosté zahrávají několik přímých  a rohových kopů. Proč jsou v tabulce tam, kde jsou, nám ukáží v samotném závěru utkání. V 85.min. se Vránek džentlmensky přizná k teči (nutno podotknout, že hosté dvakrát ukázali stejný fair play přístup), po přetaženém rohovém kopu se míč snesl k neobsazenému útočníkovi a ten pohodlně srovnal skóre. O tři minuty později ztrácíme na pravé straně za půlící čarou míč, soupeř jej dostává k opět neobsazenému hráči v naši šestnástce, jenž si ví rady a vstřeleným gólem domácí odsuzuje k hodně hořké letošní první domácí ztrátě bodů. Tento fakt mrzí, příslibem do budoucna je ale skutečnost, že i s postupujícím mužstvem do 1.A se dá hrát s omlazenými Kohouty více než vyrovnaná partie.