Dorosty doma s Vrchovinou potvrdily roli favoritů

od Kvě.08, 2017, v Dorost, Novinky v oddílu

Tatran SD – Vrchovina 4:3 (0:2), STŘELCI: 50. Havlíček Adam, 62. Pavliš Michal, 86. Pavliš Michal (pen.), 88. Škubica Marek – 17. Ondra David, 27. Duda Petr, 89. Horálek Jakub

Tatran MD – Vrchovina 4:1 (3:0),  STŘELCI: 2. Havlíček Adam, 14. Zatloukal Jan, 25. Pyšík Ondra, 58. Pyšík Ondra, 75. Meluzín František – 42. Boušek Adam

SD: Velice důležíté body pro Kohouty! Jedna z posledních možností, jak si nenechat utéct silnější sedmičku mužstev v tabulce. Zápas  nebyl rozhodně pro slabší povahy či fandy s vyšším krevním tlakem.

Kohoutovičtí věděli, že jde o hodně, že je nutné bodovat a v žádném případě nevycházet z toho, že hrajeme proti poslednímu, kterého jsme navíc ve stejně infarktovém zápase na Vysočině na podzim výsledkově přehráli. Po minulém výbuchu u Svratky, došlo v sestavě k řadě změn, ovšem výsledkový efekt to hlavně v první půli nepřineslo. Kohouti hráli a soupeř z mála šancí opět dával branky. Naše úvodní šance vzali za své a kluci z Vysočiny se ujali v 17. minutě vedení  z jednoduché akce, kdy si poslali míč mezi dva zkušené stopery Kajanoviče a Pavliše a bylo zle. Odpovídáme tyčí Ondry Pyšíka, který dostal důvěru v útoku, stejně jako několika dalšími, bohužel slabými střelami. V 25. minutě musí Salajka vyrážet míč nad břevno a z rohu hosté bohužel opět udeří – 0:2! Jsme překvapeni z vývoje, stejně jako promoklí fandové po pěkně silné dešťové přeháňce. V druhé části už se muselo něco stát. Naštěstí to přišlo brzy. Brabec našel ve vápně další mladou výpomoc Havlíčka a Adam hlavou snížil! Tlačíme soupeře k jeho bráně, v útoku se objevují zkušenější Vodák s Pavlišem, ale čas pro nás neúprosně rychle běží, soupeř odolává. Úleva přišla až v 62. minutě – po rychlém autu a úniku Krejčího po levé straně, si na přední tyč naběhl právě Michal Pavliš a srovnal! Všichni cítí, že to nemůže být všechno – body chceme každopádně my! V 69. min. Marek Škubica ve vyložené šanci si ještě zamotá míč mezi nohama, nejspíš zapracoval velmi kluzký terén po dešti. Naopak můžeme být potrestáni, vysunutá obrana Kohoutů nezachytí náběh útočníka hostů a ten je sám před „Sallym“. Dan však družstvo podrží v nejlepší chvíli, zde se vše láme. 84. minuta – penalta pro nás a Michal Pavliš s klidem otáčí stav – 3:2. Tři minuty na to si Škubica vynahradí zaváhání z 69. minuty, vymotá ve vápně čtyři zadáky a zvyšuje na 4:2! Jsme sami překvapeni, že to jde přehrát soupeře. Trochu nás to štěstí rozhodí ze soustředění a hosté opět potrestají naše zaváhání. Další změnu už nedopustíme, tentokrát čas již hrál pro nás. Body jsme udrželi, hlavně díky vydařené a vybojované druhé půli! Ale byla to fuška! /PD/

MD: Mladší výběr si tentokrát hrál to své – trpělivě čekal na chyby soupeře a dovedl je do půle potrestat. Po přestávce trochu hosté zvedli hlavu, snížili, ale to bylo z jejich strany vše, Kohouti dotáhli zápas do klidného závěru ozdobením dalšími dvěma brankami. Tou poslední se připomněl sváteční střelec – kapitán Fana Meluzín /PD/